EMF EURO a EUROCUP odložené na ďalší rok

Z dôvodu pandémie Covid-19, ktorá zasiahla celý svet a zasiahla mnoho krajín, oznamujeme, že tohtoročné EMF EURO 2020, ktoré sa malo uskutočniť v novembri v slovenských Košiciach, boli odložené a budú sa konať v roku 2021. Miesto a dátum budú určené v nasledujúcich mesiacoch.

Ďalej bol zrušený aj EMF EUROCUP, ktorý sa mal konať v septembri v talianskom Riccione. Klubový turnaj sa vráti v roku 2021 spolu s Ligou majstrov EMF.

„S poľutovaním vás musíme informovať, že EMF musela zrušiť ročník 2020 najväčšej európskej súťaže v malom futbale – EUROCUP. Z dôvodu cestovných obmedzení spôsobených pandémiou COVID-19 nie je veľa tímov a krajín schopných vycestovať. Zdravotnícki odborníci navyše tvrdia, že začiatkom septembra bude druhá, silnejšia vlna a šanca na ďalšie obmedzenia, ktoré sa majú uplatniť, sú veľké. Som si istý, že sa ľudstvu podarí prekonať túto krízu a v roku 2021 sa opäť  môžeme vidieť na s našou spoločnou vášňou – malým futbalom. Zostaňte v bezpečí,“ povedal Borislav Aleksandrov, prezident EMF.

Prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik k presunutiu termínu EMF EURO povedal: „Situácia v roku 2020 športu nepraje a Majstrovstvá Európy v malom futbale budú ďalším zrušeným medzinárodným podujatím. Situácia nás mrzí, pretože sme sa na to všetci tešili, avšak pracujeme na tom, aby sme v roku 2021 mohli toto podujatie zorganizovať v Košiciach.“