Finále bude opäť záležitosťou východu

Vo štvrtok sa odohralo semifinále SZMF Superligy. Na štadióne vo Zvolene sme boli svedkami dramatických semifinálových bitiek. Rovnako ako pred rokom sa do finále prebojovali hráči Prešova a Košíc.

Prešov otočil zápas proti Bratislave

Prvú príležitosť si vypracovali Prešovčania, keď sa po dlhej prienikovej prihrávke dostal k lopte Dyačovský, brankár Bratislavy však dobre vybehol. V 5. minúte príležitosť aj na strane Bratislavy, keď sa po zle zahranom rohu rútili do protiútoku, prešovský brankár však situácia bezpečne vyriešil. V 7.minäte sme boli svedkami úvodného gólového momentu zápasu. Hráč Bratislavy Emil Haladej dobre vyviezol loptu popri čiare, kde loptu naservíroval pred bránu Reiselovi, ktorý z prvej zakončil presne – 1:0 pre Bratislavu. V 9. minúte mohlo byť už 2:0, Haladej však nevyužil situáciu, keď bol sám pred brankárom. V prvých pätnástich minútach bratislavská obrana hrala veľmi kompaktne a spoľahlivo. V 19.minúte sa v dobrej palebnej príležitosti nachádzal Prešovčan Dyačovský, jeho strelu spoza pokutového územia však brankár zneškodnil. V 21.minúte fauloval Dyačovský, za čo bol potrestaný žltou kartou. Bratislava zahrala priamy kop na krátko, keď po Bučákovom priťuknutí pálil Haladej, gólom to však neskončilo. V 24.minúte prišlo vyrovnanie Prešova, po peknej prihrávke pred bránu sa dostala lopta k Tomášovi Dyačovskému a ten vyrovnal na polčasových 1:1.

V 28.minúte zaváhal brankár Prešova Paluba, ktorý fauloval a nasledoval priamy kop, ten však gólom neskončil. V 32.minúte sa s loptou dobre predral kapitán Bratislavy Buchel, ani jeho zakončenie však v bráne neskončilo. V 36.minúte sme boli svedkami krásneho gólu zo strednej vzdialenosti v podaní hráča Prešova Martina Hudáka – 2:1 pre Prešov. V 38.minúte mohlo byť opäť vyrovnané, keď sa Bratislavčan Dužek dostal do šance, jeho strela však len opečiatkovala žrď brány Prešova a gólom neskončili ani následné dorážky. Vo zvyšku zápasu sa snažila Bratislava niečo vymyslieť a zatlačila na obranu Prešova, ktorá však hru dobre kontrolovala, šance mali Buchel aj Haladej,  tie však gól nepriniesli. Viac gólových situácií už v zápase nebolo a tak sa vo finále opäť po roku predstavia Prešovčania, ktorí dokázali zdolať výber Bratislavy tesne 2:1.

Povedali po zápase

Kapitán Bratislavy Ivan Buchel: „Výkon bol super, určite bolo viac stopercentných šancí na našej strane. Bohužiaľ sme však nedali gól a súper dal viac, k čomu im môžem len pogratulovať. Chýbali nám len góly, boli tam šance aj na tri či štyri. Verili sme si, chceli sme vyhrať, aby sme opäť nehrali o bronz, ale efektivita rozhodla.“

Hráč Prešova Juraj Kuhajdík: „Výkon z našej strany bol veľmi dobre takticky zvládnutý. Pozbierali sme sa na zápas vo veľmi oklieštenej zostave. Bratislava bola vynikajúci súper a mali viac z hry. Mali tiež viac vyložených šancí, ale ako sa hovorí, nehrá sa na šance, ale na góly. Dnes sme boli asi ôsmi statoční. Bratislava bola veľmi behavé mužstvo, ale zvládli sme to a ja ďakujem chlapcom za výkon.“

Záznam zápasu:

Semifinále medzi Piešťanmi a Košicami rozhodli až pokutové kopy

Úvod zápasu priniesol oťukávačku z oboch strán, keďže išlo prvý vzájomný duel týchto tímov. Prvú výraznejšiu príležitosť mali Košice v 8.minúte, gólom to však neskončilo. V 9.minúte bol za faul žltou kartou potrestaný Rick. Zo štandardky zakončoval nebezpečne Hikel, gólom to však neskončilo. V 11.minúte pekná akcia Piešťan v podaní Koreca tiež gól nepriniesla. V 13.minúte sme boli svedkami prvého gólového momentu. Na útočnej polovici sa pozabudli hráči Piešťan, čo využili Košice ku rýchlej krátkej súhre a Tomáš Drahovský prekonal brankára Piešťan – 1:0 pre Košice. Ihneď po rozohrávke sa snažili Piešťany vyrovnať, Sládeková strela však bola chytaná piešťanským brankárom. V 16.minúte rovnaký hráč Piešťan trafil žrď brány Košíc. V 19.minúte hráč Piešťan Valachovič zakončoval po zemi, gól to však neprinieslo. V 23.minúte mali šancu opäť aj Košice, brankár Rybnikár však dobre zakročil. V závere polčasu sa snažili Piešťany niečo vymyslieť, obrana Košíc však fungovala spoľahlivo.

V prvých piatich minútach druhého polčasu Košice dobre bránili a kontrolovali hru, Piešťany sa nedokázali proti obrane presadiť. V 34.minúte sa v náznaku šance ocitli Košice, ktoré si pekne vymenili loptu, zakončenie však bolo nepresné. V 38.minúte mohli Košice viesť o dva góly, Drahovský však tesne minul bránu. V 39.minúte faul Košíc po ktorom nasledoval priamy kop. Ten si na starosť zobral Hikel a nekompromisne zakončil – 1:1. V 44.minúte sme mohli byť svedkami otočky zápasu, Sládek však opäť trafil žrď brány Košíc. V 48.minúte mal aj útočník Piešťan Valachovič veľkú príležitosť, gól však streliť nedokázal. V samom závere mohli ešte Košice strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Drahovský však minul.

O víťazovi tak museli rozhodnúť pokutové kopy. Rozstrel začínali Košice, konkrétne Rick, ktorý premenil. Za Piešťany sa predstavil ako prvý Sládek, ktorý tiež premenil. Košice premenili aj druhú penaltu, keď sa presadil Trebuňák. V druhej sérii však hráč Piešťan Glos nedal penaltu a Košice boli vo vedení. Poslednú tretiu penaltu zahrával skúsený Pavol Gere, ktorý ju nekompromisne premenil a posunul tak do finále Košice, ktoré tak živia šancu na obhajobu titulu.

Hráč Piešťan Peter Sládek: „Skvelý zápas, neskutočná atmosféra, bolo to veľmi vyhecované. V zápase bolo veľa šancí. Košičania mali dobré šance, my sme trafili dve tyčky. Som rád, že sme tu boli a som hrdý na chalanov, ako sme hrali. Proti takým chalanom, ktorí majú v malom futbale odohraté, sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Myslím, že nám chýbalo len šťastie. Je to škoda. Gratulujem Košiciam k postupu do finále.“

Hráč Košíc Tomáš Drahovský: „Dlho som už malý futbal nehral. Naposledy asi v roku 2015. Som rád, že som dnes mohol prísť. Som rád aj za gól a že sa nám podarilo postúpiť. Čakali sme, že zápas bude bojovný, čo sa aj splnilo. Vedeli sme, že oni sú dobre fyzicky stavaní a pripravení. Bolo v ňom viac taktiky a veľmi nás neprekvapili.“