Dejiskom Niké Majstrovstiev Slovenska v malom futbale Košice

Hlavným mestom malého futbalu na Slovensku v roku 2021 sú Košice. Okrem blížiacich sa Majstrovstiev Európy sa budú v metropole východného Slovenska konať aj Niké Majstrovstvá Slovenska.

Výkonný výbor Slovenského zväzu malého futbalu jednohlasne schválil miesto konania Niké Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Turnaj sa uskutoční 17. – 18. júla 2021 v Košiciach.

„Mesto Košice je hlavným partnerom pripravovaných Majstrovstiev Európy v malom futbale a prišlo nám prirodzené priniesť po 6 rokoch slovenský šampionát práve do najväčšieho mesta na východe Slovenska. Zároveň to bude skvelá reklama pred spomínanými ME a obyvatelia Košíc sa tak budú môcť tešiť na dve významné podujatia,“ s nadšením uviedol prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.

Niké Majstrovstvá Slovenska sa budú hrať na známom ihrisku s umelým trávnikom na Janigovej ulici. V sezóne 2019/20 sa tam hralo finále SZMF Superligy. Dejiskom posledných dvoch ročníkov boli Piešťany. Titul bude obhajovať bratislavský FC BPN.

Výber dejiska turnaja bol podľa prezidenta jednoduchý: „MSR si za svoju históriu vybudovali značku, ktorá je lákavá pre každé slovenské mesto. Predsa len slovenský šampionát s viac ako 1200 hráčmi a 80 najlepšími tímami v dvoch vekových kategóriách je skvelou reklamou nie len pre nás, ale rovnako tak pre hosťujúce mesto a zároveň to môže spopularizovať malý futbal a prilákať ešte viac záujemcov do miestnych súťaží. Práve z toho dôvodu organizujeme MSR každoročne v inom meste. Čo sa týka operatívy, na danom mieste sme už organizovali viac akcií vrátane finále Superligy, takže v podstate ide zatiaľ všetko podľa plánov.“

V hlavnej kategórii mužov je predpokladaný počet 64 mužstiev. V kategórii 40+ je k dispozícii 16 miesteniek. Štartovné pre jeden tím je 100 eur. Každý ohlásený zväz je povinný do 15. júna 2021 ohlásiť počet miesteniek, aký hodlá využiť. Štartovné je potrebné uhradiť do 30. júna.

Peter Králik zdôraznil dôležitosť turnaja: „Po tak ťažkom roku očakávam najmä veľký záujem a pevne dúfam, že si to všetci účastníci užijú a zvíťazia tí najlepší. Ide predsa o veľa, v septembri sú plánované európske klubové súťaže, v októbri sú Majstrovstvá Európy v Košiciach. Je to ideálna šanca prebojovať sa medzi najlepších.“

Spomínané turnaje už majú aj svoje termíny. EMF Champions League a EMF Euro Cup sa budú konať v termíne 1.-5.9.2021 v talianskom Riccione. Oboch súťaží sa zúčastní 24 tímov. Samotné podmienky ešte nie sú stanovené. Víťaz MSR 2021 získa miestenku do EMF Champions League. Ak víťaz nebude mať záujem, miestenku získa víťaz MSR 2020. Víťaz MSR 2020 má miestenku na EMF Euro Cup.

„Majstrovstvá Európy v malom futbale majú svoju vlastnú organizačnú štruktúru. Určite budeme vyvíjať spoločné marketingové aktivity a v rámci MSR budeme prezentovať aj ME v malom futbale. Ako každý rok, aj tento pripravíme pár noviniek a som presvedčený, že hráči si Košice užijú.“ na záver dodal prezident SZMF.

Aftermovie z Majstrovstiev Slovenska 2020 v Piešťanoch