Borbély: Zameriame sa na vlastný herný koncept

Slovenskú reprezentáciu v malom futbale čaká posledný reprezentačný kemp pred oznámením záverečnej nominácie na domáce Majstrovstvá Európy v malom futbale, ktoré sa budú konať v Košiciach.

Príprava vrcholí a už počas najbližšieho víkendu sa v Banskej Bystrici na tréningovom kempe stretne 15 hráčov a dvaja brankári. Je to posledná šanca pre hráčov, presvedčiť reprezentačného trénera Borbélyho o tom, byť nominovaný do záverečnej nominácie. Tú bude tvoriť 13 hráčov a dvaja brankári. Tréner Borbély sa vyjadril aj k tomu ako prebehlo zužovanie kádra: „Veľmi ťažké bolo uzavrieť už túto 15 člennú nomináciu, lebo sme museli eliminovať aj hráčov, ktorí by si aj zaslúžili tam byť, ale bohužiaľ, tie čísla sú veľmi striktné. My chceme, aby tam bolo aktuálne 13 najlepších hráčov v poli a dvaja najlepší brankári, ktorí najlepšie naplnia herný koncept, na ktorom pracujeme.“

Kemp sa bude konať od najbližšieho piatka do nedele. Hráčov čaká nahustený program plný tréningov a tiež videoanalýza. Ladislav Borbély priblížil aj program a cieľ posledného repre zrazu pred oznámením nominácie: „V prvom rade bude našim cieľom, vytvorenie dvoch základných formácii a nasedenie konkrétneho herného softvéru, ktorý bude platiť pre otváranie hry, power-play, štandardné situácie, bránenie, pressingové schémy. Celý herný koncept si prebehneme, to, čo sme už na predchádzajúcich kempoch robili a nejaké veci dodáme, čo nám teraz ešte vyskočili navyše z posledných analýz. Budeme sa zameriavať najmä na vlastný herný koncept. Musíme nastaviť hlavne herné sebavedomie a ponúknuť ho na medzinárodnej scéne. Preto chceme náš herný softvér obohatiť o niektoré prvky, ktoré nám vyskočili v budapeštianskom dvojzápase proti silnému maďarskému národnému mužstvu, kde sme ukázali životaschopnosť tohto konceptu a kde sme podali jeden z najlepších výkonov pod našou taktovkou.

Už po zraze sa bude musieť trénerská dvojica Borbély a Ganczner rozhodnúť, koho nominujú na EURO. Nominácia Slovenskej reprezentácie bude oficiálne oznámená v pondelok na nominačnej tlačovej konferencii.

Program zrazu:

Piatok 20.5.2022

19:00 – 20:00 – tréning
20:45 – videoanalýza

Sobota 21.5.2022

9:15 – 11:15 – tréning
14:00 – 16:00 – tréning
18:00 – 20:00 – tréning
20:45 – analýza + diskusia

Nedeľa 22.5.2022

8:45 – 10:45 – tréning
11:00 – koniec zrazu a odchod domov

Nominácia na reprezentačný kemp:

Brankári:
Martin Kapraľ (TO-DAY Hydrokres Prešov)
Stanislav Pella (ASGuard – Bodva Sport Club Košice)

Hráči:

Juraj Kuhajdík (VOKUP klim Prešov)
Rudolf Beliš (Jedáleň Mirka Prešov)
Tomáš Mikluš (TO-DAY Hydrokres Prešov)
Kevin Peter Čekan (WILLPAN STARS Prešov)
Pavol Gere  (ASGuard – Bodva Sport Club Košice)
Lukáš Janič (ZEL Martin)
Martin Ďuráči (FC Letka Trenčín)
Jaroslav Repa (FC Letka Trenčín)
Dalibor Rožník (FC Letka Trenčín)
Dušan Dzíbela (Atletico Trnava F.C.)
Peter Brestovanský (Atletico Trnava F.C.)
Marco Kollár (Golden Boys Trnava)
Adam Bombicz (Golden Boys Trnava)
Matúš Paukner (Pivkári Nitra)
Ivan Buchel (FC BPN Bratislava)