Aké sú reakcie našich rivalov na žreb EMF EURO 2022?

Žreb základných skupín EMF EURO 2022 bol nemilosrdný a prisúdil nám do skupiny skutočné futbalové bašty. Postupne budeme čeliť Talianom, Belgičanom a Poliakom. Čo hovoria na skupinu naši rivali?

MICHAL BURZYŃSKI (prezident Poľského zväzu malého futbalu): EURO 2022 bude veľkým krokom pre malý futbal

Ako sa vám páčil ceremoniál žrebovania základných skupín EMF EURO 2022?
Aby som bol úprimný, nesledoval som ho naživo, kvôli pracovným povinnostiam, ale pozrel som si ho zo záznamu a musím povedať, že podujatie bolo pripravené na veľmi profesionálnej úrovni. Slovenský zväz malého futbalu robí skvelú prácu, aby vrátil malý futbal späť medzi ľudí, čo si náš šport zaslúži. Naozaj verím, že EURO 2022 bude veľkým krokom vpred pre celú rodinu malého futbalu.

Ste spokojní so zložením základnej skupiny A?
Bude to pre našu asociáciu debut, takže momentálne nemáme taký prehľad o ostatných tímoch. Vieme, že budeme čeliť domácim a to bude určite poriadna skúška. Slovensko má mnoho skúseností na medzinárodnej úrovni. Ale my sme sebavedomí a veríme v naše schopnosti a silné stránky. Naozaj verím, že máme tím, ktorý na šampionáte môže dosiahnuť veľké veci.

Kto je podľa vás favoritom skupiny A?
V poľskom jazyku máme porekadlo: „Hradby vždy pomôžu domácim.“ Slovensko hrá doma, má veľmi skúsený tím a veľkú kvalitu. Zatiaľ sú pre nás favoritom skupiny, ale úprimne, v najbližších mesiacoch sa pokúsime zistiť čo najviac aj o ostatných rivaloch.

Aké sú vaše ambície na šampionáte?
Samozrejme hlavným cieľom je postup zo skupiny. Umiestnenie v TOP 4 by bol sen. Pokiaľ ale budeme v optimálnej forme a budeme mať aj potrebnú dávku šťastia tak verím, že sme schopní to dosiahnuť.

GIANLUCA FINAZZI (prezident Talianskeho zväzu malého futbalu): Uvidíme krásny európsky šampionát v malom futbale!

Sledovali ste ceremoniál žrebovania základných skupín EMF EURO 2022? Ako sa vám páčil?

Žrebovací ceremoniál bol na veľmi profesionálnej úrovni, pravdepodobne najlepší, aký som doteraz na Eure videl. Ak nám bude priať šťastie a organizátorom sa podarí všetko podľa predstáv, tak uvidíme krásny európsky šampionát v malom futbale.

Čo hovorí talianska squadra na zloženie základnej skupiny A?

Myslím si, že skupina je veľmi vyrovnaná. Pripomína mi základnú skupinu na poslednom európskom šampionáte na Ukrajine. Určite budeme svedkami vynikajúcich zápasov medzi kvalitnými národnými tímami.

Kto je podľa vás favoritom skupiny?

Pre mňa jednoznačne Slovensko. Nielen preto, že hrá doma, ale aj preto, že ho budú na všetkých zápasoch podporovať domáci fanúšikovia.

Aké sú vaše ambície na EMF EURO 2022?

Našou hlavnou ambíciou je samozrejme postup zo skupiny. Potom naše ambície prehodnotíme na základe súpera, ktorého dostaneme v play-off.

ORLANDO RENNA (prezident Belgického zväzu malého futbalu): Bolo by skvelé, ak by bola proti Slovákom plná aréna!

Čo hovoríte na žreb základných skupín EMF EURO 2022?

Žrebovanie bolo veľmi profesionálne. Organizátori odviedli fantastickú prácu hodnú uznania. Maskot bol čerešničkou na torte, zaručí určite úspech tohto podujatia.

Čo hovoríte na základnú skupinu A, v ktorej sa predstavíte?

Skupina A sa nám páči. Sme radi, že môžeme čeliť hostiteľskej krajine. Veríme, že bude plná aréna a fantastická atmosféra. Bolo by to skvelé.

Kto je pre vás favoritom na postup?
Slovensko a Taliansko poznáme veľmi dobre. Čelili sme im na priateľskom turnaji v Rakúsku, a tiež v základnej skupine na poslednom európskom šampionáte v Kyjeve. Jedinou veľkou neznámou je Poľsko.

Aké sú vaše ambície na EMF EURO 2022?

Náš tím budujeme s maximálnou vážnosťou. Na turnaji chceme ísť tak ďaleko, ako to len pôjde. Na stanovenie konkrétnych cieľov je ale ešte trochu priskoro. Skúsenosti zbierame každým zápasom a turnajom, na ktorom sa predstavíme. Na šampionáte pôjdeme od zápasu k zápasu a následne si to vždy rozoberieme a prehodnotíme. Veríme, že turnaj bude pre nás priaznivý a budeme sa tešiť z dobrých výkonov nášho mužstva.

Lístky na EMF EURO už v predaji na webe predpredaj.sk