Winter Cup v Korni privíta 30 najlepších tímov Slovenska!

Mužstvá z celého Slovenska, ktoré uspeli v regionálnych kolách zimných halových turnajov, alebo vyhrali svoju súťaž, mieria na severozápad Slovenska. Finále zimného turnaja SZMF Winter Cup 2019 v Korni pod hlavičkou Slovenského zväzu hostí deviateho februára tímy, ktoré sú v malom futbale pojmami.

Turnaj bez jasného favorita

Druhý ročník Winter Cupu prebehne deviateho februára. Absolvuje ho tridsiatka tímov z mnohých líg a kútov Slovenska. Titul obhajuje bratislavský klub FC Bepon, ktorý sa na turnaji predstaví pod novým názvom FC BPN. Medzi okruh najväčších favoritov turnaja bude iste patriť i známe Atletico Trnava F.C. Ak sa zíde v plnej sile, môžeme sa tešiť na fantáziu v pohybe. Pivkári pred rokom ukázali, že aj keď sú medzi tímami malého futbalu nováčikom, tento štýl im veľmi vyhovuje. Zabudnúť nemôžeme ani na FC Letka, Jedáleň Mirka, či TO-DAY u Capka. K veľkým favoritom treba určite priradiť tiež aktuálneho majstra Slovenska ASGuard security Košice, ktorý bude mať určite len tie najvyššie ambície. Z nováčikov turnaja sa veľa očakáva od tímu Lipino Žilina, ktoré na severe Slovenska triumfovalo pri svojej premiérovej účasti v súťaži a vo svojom kádri má množstvo šikovných futbalistov. Na výslnie sa určite bude chcieť dostať aj ambiciózny klub L-Trade zo Zvolena.

Finále SZMF Winter Cupu bude mať výbornú účasť.

Do nadstavbovej časti 16 najlepších

Tridsiatka mužstiev bude rozdelená do šiestich skupín, A – F. Každá skupina bude mať päť tímov. Do nadstavbovej časti (osemfinále) postúpi najlepších 16 tímov. Presné zloženie skupín sa dozvieme najneskôr štvrtého februára. Do tohto termínu prebehne žreb skupín. Tri skupiny sa odohrajú doobedatri poobede. Osem najlepších tímov (najlepšie dva tímy z každej skupiny + dva najlepšie tímy z tretích miest skupín A,B a C) z doobedňajších skupín postupuje do prvých osemfinálových súbojov. Víťazi týchto zápasov následne čakajú na svojich štvrťfinálových súperov zo skupín D – F, ktorých priebeh bude rovnaký ako v doobedňajších skupinách.

Víťaz získava miestenku na Európske podujatie EMF

Ocenené trofejou a medailami budú tri najlepšie tímy turnaja. Ocenený bude taktiež najlepší strelecnajlepší brankár turnaja. Celkový víťaz okrem rešpektu, slávy, majstrovského titulu a trofeje získa miestenku na európske podujatie, ktoré bude organizovať Európska federácia malého futbalu (EMF).

Hráčov z celého Slovenska budú sledovať aj reprezentační tréneri.

Tento ročník o šesť tímov viac

Posledného ročníka sa zúčastnilo 24 tímov. Titul sa podarilo uchmatnúť bratislavskému FC Bepon. Druhé miesto obsadil trenčiansky klub Prípravka 99bronz putoval do Nitry do tímu Pivkárov. Tento rok sa záverečného turnaja zúčastní o šesť tímov viac a kvalita tímov určite stúpla. Uvidíme, ktorý tím príde v najlepšej forme a podarí sa mu vyhrať toto mimoriadne kvalitne obsadené podujatie!

Očakáva sa veľká kvalita tímov

O tom, že tímy prídu v silnom zložení a pred nami je kvalitný turnaj, je presvedčený aj generálny sekretár SZMF Matúš Kocún: „Verím, že tímy prídu v tom najsilnejšom zložení. Na turnaji bude realizačný tím reprezentácie Slovenska v malom futbale, ktorý bude hráčov sledovať. Tohto roku sú pre nás vrcholom sezóny majstrovstvá sveta v malom futbale v Austrálií. Hráči o tom vedia a my budeme môcť sledovať všetkých hráčov v zápasoch proti kvalitným súperom. Preto verím, že tímy pricestujú s najlepšími hráčmi a tí sa budú chcieť ukázať, pretože aj toto podujatie nám má pomôcť vo výbere hráčov do reprezentácie. Tieto tímy sú vo svojich ligách najlepšie, no vidieť hráčov v zápase proti najkvalitnejším hráčom malého futbalu Slovenska je to, čo potrebujeme. Preto verím, že máme pred sebou skvelú akciu!“

Všetko vypukne deviateho februára. Akcie sa zúčastní 30 tímov.

Abecedný zoznam tímov:

AC Emian Prešov
AFK Bratislava
Arkádia 1FC Žilina
ASGuard Security Košice
Atletico Trnava F.C.
Bosé Nohy Bratislava
Crvena Zvezda Prešov
Detroit Zvolen
Eli Academy Prešov
FC BPN Bratislava

FC Letka Trenčín
Feyenoord Košice

Hlohovecké hviezdy FC Trnava
Jaščurky Prešov

Jedáleň Mirka Prešov
Koniferum Lipany

Lipino Žilina
Los pollos Hermanos Prešov

L-Trade Zvolen
MUNDIAL Košice

Old Katenačo Bratislava
Oranjes Zvolen

Pivkári Nitra
Prípravka 99 Trenčín

Ruska Presilovka Trnava
TIKI TAKA Bratislava

TODAY, U Capka Prešov
Trogári Nitra

Túlavé citrony Nitra
Xanto team Zvolen