Tréner O. Kačmár: Česi aj s povestným šťastíčkom

Striebro na MS vo svojej kariére nezaznamenal doposiaľ ani tréner nášho výberu. Za vydareným pražským šampionátom sme sa obzreli s Ondrejom Kačmárom.

S akými dojmami budete z tohto šampionátu odchádzať?

Napriek prehre vo finále, ktorá tak skoro neprebolí, bol to nádherný šampionát. Zišla sa tu skvelá partia chlapcov, ktorí išli za spoločným cieľom.

Skús zhodnotiť priebeh zápasu s Českom. Čo podľa teba rozhodlo o víťazovi?

Rozhodol prvý polčas. Do zápasu sme nastúpili z rešpektom. Nechceli sme spraviť chybu, ale stalo sa. V druhom polčase sme šli do rizika, kde sme viac hrali s brankárom, a musím povedať, že to bol veľmi dobrý ťah. Zrazu sme boli aktívnejší a vytvorili sme si množstvo gólových príležitostí. Český gólman čaroval a aj s povestným českým štestíčkom to súper ubránil a vyhral 2:1.

Bolo niečo, čo sme vo finále mohli viac dotiahnuť?

Tých šancí bolo naozaj dosť, takže dotiahnuť bolo treba už len úspešné zakončenie.

Finále prinieslo bravúrne výkony oboch gólmanov.

Videli sme zábery, na ktorých podpisujete s hráčmi lopty. O akú akciu išlo?