Suverénny vstup Slovákov do šampionátu: Belgicko zdolali 4:1 (1:0)

Parádny vstup do majstrovstiev Európy v malom futbale v Kyjeve mali naši reprezentanti. S húževnatým Belgickom vyhrali 4:1, pričom sa celých 40 minút prezentovali kombinačnou, útočnou hrou.

Prvý gól našich vsietil Dyačovský

Zápas sa sotva rozbehol, keď lopta sadla Buchelovi a z diaľky vystrašil gólmana Belgicka. Po opatrnom úvode iniciatívu prevzali Slováci. Neujala sa ich štandardkasúper nebezpečne pálil z protiútoku. V prečíslení dvaja na jedného sa ocitli Kučera s Krempaským, no chýbala ešte jedna prihrávka. Skórovať sme mohli po peknej kombinácii do prázdnej brány, avšak útočiaci hráč na prudkú loptu nezareagoval optimálne. Belgičania sa dvakrát prezentovali diplomaticky povedané hraničnými zákrokmi v pokutovom území a mohli sme kopať jedenástku. Nestalo sa a veľmi nepríjemnú strelu Belgicka z ľavej strany vyrážal Hužovič. V 19. minúte to našim konečne vyšlo. Utešenú kombinačnú akciu založil Dyačovský, sám si na loptu nabehol a po zemi obstrelil gólmana Belgicka – 1:0. Hráči spod Tatier mohli ešte do polčasu jednogólový náskok zveľadiť, ale zakončujúci hráč v modrom drese to mal z uhla veľmi ťažké.

Kombinačne a útočne

Obraz hry sa po obrátke nezmenil. Slováci boli aktívnejší; Belgičanom odoberali lopty a zakladali oku lahodiace akcie. Po rohu z voleja krásne trafil Ivan Buchel, no následný závar sme na gól nepretavili. V 24. minúte vhodil Jáger aut, pred bránou výborne zaclonil obrancu jeden z jeho spoluhráčov a loptu zblízka dorazil do siete Košičan Pavol Gere – 2:0. O štyri minúty sme po peknej kombinácii a faule v pokutovom území zahrávali penaltu. Filip Bednár trafil bezchybne a chladnokrvne – 3:0. Slováci následne opäť po kombinácii nastrelili ľavú tyč. Belgičania znížili z ojedinelej príležitosti z ľavej strany malého vápna strelou k bližšej žrdi – 3:1. Čistý gól mal po autovom vhadzovaní Jágera na hlave opäť Gere, ale neuspel. Štyri minúty pred záverečným hvizdom prišiel veľmi prudký, no presný center z pravej strany. Tomáš Dyačovský loptu odvážne zaklincoval hlavou – 4:1. Bol to už druhý gól slovenského útočníka a najlepšieho strelca slovenskej TOP ligy v zápase.  Slováci zdolali húževnatého súpera z Beglicka aktívnejšou, pestrejšou hrou a hlavne gólmi 4:1 a v tabuľke základnej skupiny si na svoje konto pripísali nesmierne cenné tri body. Najbližšie sa Slováci na šampionáte predstavia v pondelok 13. augusta o 19:00, keď nastúpia proti domácej Ukrajine.