Slovensko odprevadilo Maďarsko na WMF World Cup s prehrou!

28.9.2017 vycestovala reprezentácia Slovenska v malom futbale na prípravný zápas proti Maďarsku, ktorý sa konal v Budapešti s úvodným výkopom o 17:00.

Pre našu reprezentáciu to bol vôbec prvý zápas od EMF EURO 2017, ktoré sa konali v Brne. Pre nás to bola príležitosť stretnúť sa, zahrať si proti kvalitnému súperovi, a taktiež otestovať nových adeptov v reprezentačnom výbere. O kvalite súpera nie je pochýb, keďže Maďarsko sa zúčastní Majstrovstiev svete v malom futbale, ktoré odštartovali piatok 6.10.2017 v Tunisku. Maďarský výber tak nastúpil takmer v plnej sile a pred vycestovaním chcel doladiť len posledné maličkosti.

Po úvodnom hvizde rozhodcu chceli Maďari okamžite prevziať iniciatívu, no výborne napádanie našich robil rozohrávke maďarskej obrany obrovské problémy. Naši pôsobili od úvodu nebojácne a súperov “futsalový“ pohyb rýchlo prečítali a popár minútach hry sa po dôraznej hre presadil nováčik Michal Takáč z trnavského Atletico Trnava F.C., keď svoju prvú strelu v reprezentácií premenil hneď na gólový zápis. To dodalo naším chlapcom pohodu na kopačky a k ničomu vážnejšiemu maďarských reprezentantov nepustili. Navyše v bráne všetko istil ďalší nováčik v reprezentácií, Štefan Kunyi, ktorý je brankárom majstrovského tímu Slovenska Banco Casino. V prvom polčase mali Maďari väčšie držanie lopty, no nebezpečnejšie akcie mali určite naši reprezentanti. Jedná z nich sa skončila opäť gólom, keď sa presadil starý známy kanonier Ľudo Félix. To už naši viedli 2:0 a už sa aj zdalo, že do prestávky pôjdeme s čistým kontom, keď tu zrazu sa lopta trošku nešťastne poodrážala pred našou bránou, až ju maďarský reprezentant poslal do našej brány. Do prestávky sme tak šli s jednogólovým náskokom.

Počas prestávky bolo počuť, že maďarský tréner Lajoš Nagy nie je s výkonom svojich zverencov absolútne spokojný. V druhom polčase sa Maďari snažili dostať do tempa ale ich hra bola kŕčovitá a do tempa ich nedostali ani ich krajania rozhodcovia, ktorí v týchto okamihoch posudzovali naše zákroky prísnejšie. Maďari tak mali možnosť vyskúšať si viaceré štandardné situácie. Veľkú šancu zahodil Dušan Krcho, keď v samostatnom nájazde si položil brankára no zakončiť sa mu už ideálne nepodarilo. 6 minút pred koncom stretnutia sa im podarilo zrovnať na 2:2. V tomto okamihu sa naši chlapci nezlomili, ba naopak, všetko zobral na seba Prešovčan Filip Bednár, ktorý sa predral ľavou stranou až pred bránu a poslal Slovensko opäť do vedenia, tentokrát na 3:2. Maďari to v závere skúsili aj s hrou bez brankára, no Kunyi všetko istil dôležitými zákrokmi. Skóre stretnutia sa už nemenilo, a tak Slováci zdolali Maďarsko 3:2. Tréner Lajoš Nagy spolu so svojimi zverencami odchádzali z ihriska s pohľadom, ktorý vypovedal o viac otázkach ako odpovediach.

Výhra 3:2 nad silným súperom, čím Maďarsko bez pochýb je, je pre nás dobrým signálom, že sa reprezentácia uberá správnym smerom. Pevne veríme, že už čoskoro budeme mať opäť možnosť ďalšieho medzištátneho stretnutia, ktorá opäť prinesie možnosť otestovať ďalších adeptov pre najcennejší dres a vytvoriť tak čo najsilnejší tím pre budúcoročné ME v malom futbale.

Slovensko vs. Maďarsko 3:2 (2:1)
Góly SR: Michal Takáč, Ľudovít Félix, Filip Bednár

Zostava (FOTO):
Horný rad – Rudolf Beliš, Dušan Krcho, Ľudovít Félix, Erik Szabo, Ivan Buchel, Silvester Jáger
Dolný rad – Michal Takáč, Stanislav Krempaský, Štefan Kunyi, Martin Mráz, Filip Bednár

Tréner: Ondrej Kačmár

Vyjadrenia našich reprezentantov po zápase:

Erik Szabo (kapitán): „Myslím si, že výsledok je veľmi priaznivý s bronzovým tímom posledných ME. Naša hra bola postavená na protiútokoch a čakaní na súperovu chybu, vďaka čomu sme si vypracovali veľa šancí. Škoda nevyužitých šancí, mohlo to skončiť aj vyšším rozdielom (smiech). Touto hrou sme podľa mňa prekvapili aj samotných Maďarov. Noví hráči ma veľmi prekvapili a myslím si, že bez problémov zapadli do koncepcie hry a rýchlo sa adaptovali na kvalitnejší zápas a rýchlejšie tempo hry.“

Silvester Jáger: „Favorizovaný tím Maďarska sme prekvapili našou disciplinovanou hrou, vďaka čomu sme sa aj ujali vedenia. Každý z hráčov si plnil svoje pokyny od trénera, a tým pádom sa naše šance aj vyplatili a znamenali náš trojbodový zisk proti bronzovému tímu z posledných ME a účastníkov tohtoročných MS v malom futbale. Veľká vďaka patri aj novým tváram v našom kádri, ktorí určite zapadli do mužstva.“

Michal Takáč (premiéra v reprezentácií): „Dojmy zo zápasu mám veľmi dobré . Zo začiatku zápasu som pociťoval istú nervozitu, pretože to bol pre mňa premiérový zápas v najcennejšom drese. Po prvých minútach však všetko opadlo. Vrchol zápasu bol prvý gól, ktorý otvoril skóre a zároveň nám dal istú psychickú výhodu. Taktiež nás do určitej pohody dal brankár, ktorý predviedol pár skvelých zákrokov a dokázal nás tak udržať v hre. Napokon cely zápas sa vyznačoval množstvami šancí a hlavne veľkou bojovnosťou, ktorá podľa môjho názoru bola väčšia na našej strane, čo sa ukázalo aj v závere, keď sme v poslednej chvíli dokázali strhnúť výsledok na našu stranu.“

Dušan Krcho (premiéra v reprezentácií): „Hralo sa mi veľmi dobre, keďže som mal na sebe reprezentačný dres. To je pre každého hráča pocta a hrdosť mať to na sebe. Zápas sme proti účastníkovi tohtoročných Majstrovstiev sveta v malom futbale zvládli veľmi dobre. Vyhrali sme, takže spokojnosť na našej strane určite je. Jediným negatívom bola horšia hracia plocha.“