Slovensko – Kolumbia 3:0, hráme o zlato!

Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov Slováci ustáli ťažký úvodrozhodli semifinálový zápas proti Kolumbii tromi pekným gólmi.

Dva góly po náročnom úvode

Prvá strela zápasu patrila Kolumbii. Veľkú príležitosť súpera vyrazil nohou Pella. Juhoameričania nás v prvej fáze duelu držali ďaleko od svojej brány, ale takmer sme skórovali v piatej minúte. O tri minúty neskôr sme vyviezli loptu a tutovku zblízka zmárnil útočiaci hráč. V trinástej minúte strieľal Rolinc, pri žrdi stál pripravený Jaro Repazblízka poslal loptu do siete – 1:0. Minútu po tomto momente zaskočil gólmana Kolumbie strelou z pravej strany Nestorík – 2:0. V 17. minúte nebezpečne hlavičkovali Kolumbijčania, našťastie pre nás nezahrmelo ani z následnej strely. Dva vynikajúce zákroky predviedol v krátkom čase Pella.

Po tíme Veľkej Británie (6:4) sme porazili aj Kolumbiu (3:0).

Gól cez celé ihrisko

Po úspešnom zásahu kolumbijského brankára v druhom dejstve sme trafili brvno. Po nabití zo vzduchu volejom pálili Slováci. Kolumbia sa ujala hry a držala loptu, avšak Slovensko bolo nebezpečné z kontier. Párkrát musel na zem Stano Pella a len jemu vďačíme, že súper neznížil. Po priamom kope Rolinca sme zahrávali roh. Strelu na konci brejku vyrážal brankár Kolumbie. Juhoameričania čoraz častejšie zapájali do hry brankára, a to sa im vypomstilo. Naši trpezlivo bránili a pri jednom odkope sa im podarilo dopraviť loptu do siete cez celú hraciu plochu – 3:0. Úspešným strelcom bol Jaro Repa. Brejk do otvorenej obrany sme už na gól nepremenili, ale ľutovať nemusíme. Slovensko zdolalo Kolumbiu 3:0o 20:00 si zahrá finále s jedným z mužstiev Taliansko Česko.