Počas zrazu nás preveria Švajčiari

December v kalendári našej reprezentácie prinesie zraz v Bratislaveprípravný zápas so Švajčiarmi. Hráčov čakajú i zaujímavé prednášky.

Zapracovávanie juniorov

„Najbližší reprezentačný kemp sa uskutoční 8.-9. decembra 2018 v Bratislave, konkrétne to bude areál Mladá Garda. Kempu by sa malo zúčastniť 20 hráčov a maximálne štyria brankári. Pozvánku už prijali tradičné opory “repre“ ako Ivan Buchel, Silvo Jáger a už plne doliečený Rudo Beliš. Nezabudli sme ani na výbornú mladšiu generáciu, ktorá získala striebro na majstrovstvách sveta do 21 rokov. Odtiaľ taktiež uvidíme viacero hráčov, ktorých by sme radi zapracovali aj do A-mužstva. Kempu sa tiež zúčastnia nováčikovia. Zvedaví sme najmä na chalanov zo Žiliny, na ktorých sme dostali veľmi dobré referencie. Pevne verím, že nám taktiež do konca týždňa potvrdia účasť. Kompletný oznam by sme radi zverejnili neskôr,“ informoval vedúci mužstva Matúš Kocún.

Zrazom v Bratislave uzavrie náš výber kalendárny rok.

Asistentom Erik Szabo, futbal doplní osveta

„Hlavným cieľom zrazu je sa opäť stretnúť, aby sa chlapci viac spoznali a nacvičili si nejaké akcie. V tomto smere nám opäť vypomôže ešte stále nie plne uzdravený Erik Szabo, ktorý bude plniť úlohu asistenta. Chceme otestovať nových hráčov. Taktiež by sme radi videli, ako bude fungovať zapojenie mladších hráčov k skúseným hráčom. Veríme, že ich dravosť a rýchlosť budú veľkým prínosom. Samozrejme dôležitou časťou budú aj samotné prípravné zápasy, kedy uvidíme chlapcov v plnom nasadení proti kvalitným hráčom. Na chalanov taktiež čakajú nejaké menšie prednášky o fair play, o kolektívnosti, tímovom duchu, a taktiež o dopingu a výžive.“

Slováci s dvojicou tímov

Ako Matúš Kocún hodnotí aktuálnu silu švajčiarskeho výberu? „Švajčiari sú mladá federácia a jedným z tých novších členov EMF. Vedenie má veľký entuziazmus a vôľu pracovať. Takže je možné, že taktiež prídu s niektorými novými hráčmi. Samozrejme, nedajú sa porovnávať s našimi bežnými súpermi pri priateľských zápasoch ako je Česko alebo Maďarsko, ktorí prídu zakaždým so silným výberom. Veríme v kvalitné zápasy, v ktorých však budeme chcieť určite zvíťaziť my.“ Mužstvo spod Tatier si zmeria sily s hráčmi s helvétskym krížom v sobotu ôsmeho decembra. „Slovensko vytvorí dva výbery. To znamená, že celkovo nás čakajú tri zápasy, pretože každý si zahrá s každým raz. Najprv Švajčiari o 15:30 proti jednému z výberov, o 16:30 si to rozdajú naše dva výbery a o 17:30 si Švajčiari zahrajú s druhým výberom Slovenska,“ pridal podrobnosti Matúš Kocún.

Šancu proti Švajčiarom dostanú ôsmeho decembra aj mladí hráči.

Posledná akcia roka

Toto bude určite posledná akcia našej reprezentácie v tomto kalendárnom roku. Nasledovať budú sviatky a nový rok. Ďalšiu akciu by sme chceli určite usporiadať v čase, kedy ešte neodštartuje jarná časť veľkého futbalu. Ja osobne to vidím na nejaký február, kedy by bolo reálne opäť niečo zorganizovať. Samozrejme, ak by prišla nejaká ponuka na zimný turnaj zo zahraničia, budeme operatívne reagovať,“ uzavrel vedúci nášho tímu.