Peter Králik novým prezidentom SZMF!

V sobotu 30.9.2017 sa v konferenčnej miestnosti DK Ružinov konalo Valné zhromaždenie Slovenského zväzu malého futbalu a hlavným programom boli voľby do orgánov SZMF.

V „prezidentskom“ súboji uspel Peter Králik nad ďalším kandidátom Martinom Panákom presvedčivo 14:5 a na najbližších 5 rokov bude na čele SZMF. Hlasovalo 19 oblastných zväzov z celého Slovenska.

„Som vďačný za podporu, ktorá mi bola preukázaná a verím, že pre malý futbal je to dôležitý krok vpred. Aj keď je to pre mňa osobný úspech, pozíciu prezidenta vnímam len ako nástroj ako maximálne podporiť rozvoj malého futbalu na Slovensku. Za posledné tri roky som sa snažil pre náš šport urobiť maximum, aj keď som z postu generálneho sekretára nemal dostatočné kompetencie. Práca sa ešte len začína.“

Spolu s prezidentom bol volený aj budúci viceprezident a nový generálny sekretár. Ondrej Kačmár bude najbližších 5 rokov zastávať post viceprezidenta a Matúš Kocún bude plniť funkciu generálneho sekretára.

„Dôležitým bodom zasadnutia bola aj voľba členov do výkonného výboru, nakoľko je to práve výkonný výbor, ktorý je výkonným orgánom zväzu. Aktuálne zloženie vnímam pozitívne, keďže boli zvolení ľudia, s ktorými mám dobré skúsenosti a v minulosti preukázali vôľu, chuť a čas pracovať pre malý futbal. Čaká nás 5 rokov spoločnej práce a ja verím, že spolupráca bude úspešná.“

 

Nové zloženie výkonného výboru SZMF:

Peter Králik (prezident)
Ondrej Kačmár (viceprezident)
Matúš Kocún (generálny sekretár)
Jozef Igaz (Trenčín)
Stanislav Cintavý (Bratislava)
Ján Račko (Zvolen)
Dominik Jakubkovič (Prešov)