Parádny turnajový vstup Košíc!

Po zlate našich chlapcov U23 pokračuje najväčší turnaj malého futbalu v histórii súťažou mentálne postihnutých hráčov. Na šampionáte miest Mini4EU v Maďarsku si zatiaľ skvele počínajú aj Košičania!

Tri zápasy – tri víťazstvá zaznamenal v pondelok košický tím!

Deväť bodov a skóre 22:7

prvé vystúpenie Slovákov ukázalo možnosti košického tímu. S celkom Érted Szakiskola 1 si východniari do polčasu vypracovali šesťgólový náskok. Súperovi umožnili skórovať až za stavu 10:0, takže napokon zvíťazili 10:1. Druhý zápas bol o čosi tvrdším orieškom. Arany Iskola 1 vyhrala prvé dejstvo 1:0. Košičania potom štvorgólovou šnúrou zvrátili stav. Maďarský celok pridal ďalšie dva presné zásahy, čím uzavrel skóre na 4:3 v prospech nášho zástupcu.

Posledný – tretí – pondelkový zápas prisúdil Košiciam mužstvo Érted Szakiskola 2. Náš južný sused otvoril skóre, ale Košičania šesťgólovou šnúrou vyhrali polčas vysoko 6:1. Szakiskola dvomi gólmi mierne zdramatizovala priebeh, načo Košice dvoma presnými zásahmi uzavreli na konečných 8:3. Zajtra slovenský mestský tím mentálne postihnutých hráčov čakajú ďalšie tri duely.

Photo credit: Viktor Vaszkó / EMF