Minieuro 2017: Slovensko pozná svoj program, na úvod máme Španielov

Slovensko už pozná svoj program v rámci Majstrovstiev Európy v malom futbale 2017. Na úvod sa stretneme so Španielskom, na druhý deň vyzveme favorita skupiny Rusov a napokon v utorok podvečer narazíme na Turkov.

MiniEuro 2017

Skupiny MiniEuro 2017

Na šampionáte sa zúčastní 24 mužstiev z nášho kontinentu, ktoré boli rozdelené do šiestich 4-členných skupín. Z každej skupiny postúpia dvaja najlepší, ktorých doplnia najlepší štyria z tretích miest.

Slovensko sa dostalo až z tretieho koša do skupiny C a pri žrebe malo štastie. „Žreb k nám bol naklonený, vyhli sme sa najväčším favoritom podujatia z prvého koša a z druhého som si želal práve Španielov. Turci sú nevyspytateľní, ale hráme s nimi posledný zápas, čiže budeme mať čas si ich naštudovať,“ zhodnotil žreb prezident SZMF Stanislav Cintavý.

Postupové kľúče naznačujú, že štyri body takmer s istotou budú na postup stačiť a za určitých okolností dokonca aj tri. „Máme miernu výhodu, že hráme jeden z posledných zápasov, a tak budeme už vedieť na čom sme. Formát turnaja je nastavený tak, že po dvoch tesných výhrach máte teoreticky stále šancu postúpiť aj s jednou výhrou. V každom prípade každý gól bude dôležitý a naším cieľom bude samozrejme postúpiť do vyraďovacej fázy,“ uzatvára Cintavý.

O dôležitosti skóre sa Slováci presvedčili na posledných ME, kde v poslednom zápase prehrávali s Bosnou už 0:3, avšak vedeli, že konkrétna prehra 2:3 by im na postup stačila. Futbalisti zo Slovenska skvelým záverom dokázali tento výsledok uhrať a čierny Peter ostal v rukách Škótov.

Tak ako výborne Slováci ukončili zápas s Bosnou, tak dobre začali aj osemfinále s Nemeckom a po piatich minútach viedli 2:0, aby Nemci vyrovnali v druhom polčase na 2:2, avšak tri minúty pred koncom sme opäť viedli 3:2. Nemecko však v poslednej sekunde zápasu vyrovnalo stav stretnutia a zdecimovaných Slovákov vyradilo v penaltovom rozstrele, Slováci tak tretí krát po sebe skončili v osemfinále.

Najväčším favoritom šampionátu budú tradične Rumuni, Chorváti domáci Česi a obhajcovia titulu z Kazachstanu.