Korňa privíta SZMF Winter Cup

Deviaty február 2019 bude patriť druhému ročníku SZMF Winter Cupu. Víťaz s hlavnou trofejou získa aj miestenku do EMF Champions League 2019.

O Ligu majstrov

Boje o hlavné ceny Winter Cupu prebehnú ako pri prvom ročníku v krytej športovej hale v Korni. Zúčastní sa ich tridsiatka tímov. Štartovné pre každý z nich je 100 €. Túto sumu je možné uhradiť do 28. januára 2019. Skupiny turnaja vyžrebujú štvrtého februára. Na veľké finále Winter Cupu v Korni je možné získať miestenky. Jednu dostane víťaz zimného turnaja, organizovaného oblastným zväzom. Ďalšiu každý člen SZMF + každá nová liga malého futbalu, ktorá členom nie je. Dodatočnú miestenku obdrží i každý, kto o ňu prejaví záujem. Kritériom pri jej udelení bude veľkosť ligy. Výkonný výbor SZMF si vyhradil právo udeliť aj „divokú kartu“, v prípade ak to bude potrebné.

Podmienky pre hráčov Winter Cupu

Štartovať na akcii SZMF Winter Cup 2019 bude môcť len hráč, ktorý od 8.8.2018 (6 mesiacov dozadu od konania akcie) nebol hráčom  prvej národnej ligy veľkého futbalu hocikde vo svete. Taktiež nemôže nastúpiť hráč, ktorý má od 8.8.2018 kontrakt v druhej národnej lige veľkého futbalu hocikde vo svete a ktorého mesačný príjem z kontraktu je vyšší ako minimálna mzda danej krajiny. O záujme o dodatočnú miestenku na SZMF Winter Cup 2019 je potrebné informovať organizátorov najneskôr do 15.1.2019.

Prvý ročník SZMF Winter Cupu sa stal korisťou hráčov FC Bepon, ktorí vo finále zdolali celok Prípravka 99 tesne 2:1.