Po dobrom rozjazde pribrzdili Slovákov domáci

Povzbudení výborným výkonom a víťazstvom 4:1 nad Belgickom nastúpili naši chlapci v pondelok o 19:00 v Kyjeve proti výberu domácej Ukrajiny. Hoci bojovali do poslednej lopty, Ukrajincom napokon podľahli 1:3 (0:2).

Domácim sme pomohli

Slováci sa v prvých minútach dostali k niekoľkým pološanciam, ale do vedenia išli domáci. Uprieť im nemožno rýchlosť a dobré kombinácie, ktorými našich dostávali do úzkych. Po výbornom pase cez celú hraciu plochu na nohu slovenského útočníka sme mohli vyrovnať, ale chcelo to prudšie zakončenie. Tesne vedľa vzdialenejšej žrde mierili z ľavej strany Ukrajinci. V 17. minúte zasiahol loptu domáci hráč, no zdalo sa, že do siete ju nešťastne usmernili brániaci hráči v bielom – 2:0. Na odrazenú loptu si ešte v prvom dejstve nabehol Pavol Gerevypálil tesne vedľa priestoru troch žrdí.

Bojovali sme, no chýbali góly

Ukrajinci vstúpili do druhého polčasu rýchlou kombinačnou akciou. Slovenský gólman perfektne zasiahol a loptu na jej konci vyrazil rukou. Krátko nato si na aut nabehol útočiaci hráč domácich a na dvakrát zblízka rozvlnil sieť – 3:0.Slovenskému tímu slúži ku cti, že bez akéhoľovek poľavenia bojoval ďalej. Snažil sa prehrať súpera a po závare pred bránou domácich mohlo byť znížené. Hru sa nám vyrovnať podarilo, chýbal však gól. Veľmi dôležité súboje vyhrával v tejto fáze Ivan Buchel. V 36. minúte prišla krásna kombinácia našich, Slováci zabojovali a Silvo Jáger to trafil po zemi k žrdi – 1:3 z pohľadu slovenského tímu. O parádne zakončenie zo vzduchu sa pokúšal jeden z hráčov v modrožltom. Naši sa na konci uchýlili k hre bez brankára a dvakrát stihli Ukrajincom zavariť. Nepríjemný úder utrpel Jaro Repa, ktorému na nohy pomáhali spoluhráči. Gól už nepadol, a tak vo svojom druhom vystúpení na šampionáte podľahlo Slovensko domácej Ukrajine 1:3.

Rastislav Kollár, tréner Slovenska: „Na zápas sme nastupovali s vedomím, že domáci musia vyhrať. Chceli sme vychádzať zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky. Bohužiaľ, v obrannej fáze sme nepochopiteľne vybuchli a keďže v tíme sa nenašiel nikto, kto by v útočnej fáze vytvoril prečíslenie a ani do kombinácie sa nevytvárali vhodné herné situácie, zaslúžene sme prehrali. Hráči boli viditeľne menej pohybliví ako súper a tomu musíme prispôsobiť ďalší program, keďže nás čakajú kreatívni Taliani a disciplinovaní Čiernohorci.“