Česká reprezentácia si vybojovala zlato na WMF World Cup 2017!

Malý futbal získava vo svete každým rokom čoraz výraznejšie meno. Svedčí o tom aj fakt, že v októbri  sa konali v poradí  už druhé MS v malom futbale. Hostiteľská a zároveň teda aj usporiadateľská krajina Tunisko pripravila pre jednotlivé reprezentácie krajín aj divákov krásnu kolísku a strhujúce predstavenie.

Ihrisko na pláži!

Ihrisko, na ktorom sa hralo bolo špeciálne vytvorené pre túto udalosť a zaujímavosťou tiež je, že jeho poloha sa nachádzala priamo na pláži. Pre oko diváka určite viac ako atraktívne. Tieto majstrovstvá boli plnohodnotnou reklamou na malý futbal, nakoľko zápasy boli vysielané štátnymi televíziami v Španielsku, Mexiku, Francúzsku, Českej republike a v mnohých ďalších krajinách sveta. Niektoré zápasy sledovalo pri televízii státisíce ľudí, čím sa popularita tohto športu ešte viac zvýšila.

Samotný herný systém bol zostavený pre 24 tímov, ktoré boli rozdelené do 6 skupín po 4 tímy. Množstvo zápasov, ktoré sa odohrali napokon priniesli vyvrcholenie v podobe semifinále, v ktorom sa stretli 4 najlepšie tímy MS. V tejto fáze by sme slabého súpera hľadali veľmi ťažko a tak sme mali možnosť vidieť zápas medzi Mexikom Senegalom. Mexičania si poradili so súperom po napínavom zápase a výsledok 3:1 ich posunul do finále. Druhý semifinálový zápas bol taktiež zaujímavý, pretože sa v ňom stretli naši susedia Česká republika Španielsko. Po dramatickom boji sa z postupu do finále tešili Česi s rovnakým výsledkom 3:1.

Česi novými majstrami sveta v malom futbale!

Vo finále sa stretli najlepšie celky turnaja Česká republikaMexiko. Záver zápasu Mexičania Čechov výrazne pritlačili v snahe pobiť sa o zlato, no Česi potvrdili tohtoročnú dominanciu a nakoniec sa im podarilo vyhrať v pomere 3:0. Stali sa tak víťazmi MS v malom futbale v Tunisku pre rok 2017.

Na záver spomenieme, že šampionát mal dokonca aj jedného slovenského zástupcu. Bol ním rozhodca TOP ligy Tomáš Goga, ktorému sa vďaka MS podarilo dovŕšiť rozhodcovský hetrik. Okrem šampionátu v Tunisku pískal aj na ME v Českej republike a v Lige Majstrov v Slovinsku.