Bratislava na Visegrade s novým systémom

Nový systém hry i pozmenené striedanie si na Visegrad Cupe vyskúšali Bratislavčania. O skóre pred Bratislavou a českým Brnom triumfovala napokon Trnava. Za medzinárodným podujatím sme sa obzreli s Erikom Szabom a Erikom Takáčom.

Brno v českej lige bez prehry

Každý z troch súťažiacich tímov si na konto pripísal po jednom víťazstve. Lepšie skóre však rozhodlo, že víťazný pohár získal výber slovenského Ríma. „Bol to zaujímavý turnaj, na ktorom sa stretli vynikajúci hráči z miest, v ktorých sa hrá malý futbal,“ pochvaľoval si podujatie Trnavčan Erik Takáč. „Myslím, že nášmu tímu sa celkom darilo. V prvom zápase sme porazili 6:3 spojený výber Bratislavy, Prešova a Nitry, v ktorom bola vlastne väčšina chalanov, ktorí reprezentovali Slovensko na ME v Kyjeve a na MS do 21 rokov v Prahe. V druhom zápase sme si zmerali sily s tímom, ktorý hrá národnú ligu v Čechách. V zápase sme bohužiaľ ťahali za kratší koniec. Prehrali sme 3:5, aj keď si myslím, že zápas bol veľmi vyrovnaný a nepremenili sme veľa vyložených šancí. Avšak určite treba uznať i kvalitu súpera. Je vidieť, že v Čechách sa malému futbalu venujú. Našťastie pre nás nám skóre stačilo a turnaj sme vyhrali. Dojmy z turnaja sú super; je dobré merať si sily s takýmito výbermi. Dúfam, že tento turnaj bude pokračovať aj budúce roky a sily si budeme môcť merať hlavne s českými tímami, ktoré sa malému futbalu venujú,“ praje si Erik Takáč.

Českú republiku zastupoval na Visegrad Cupe výber Brna.

Erik Szabo: Skúšali sme nový systém

Z lavičky riadil výber Bratislavy skúsený hráč malého futbalu Erik Szabo. „Z môjho pohľadu prebiehal turnaj veľmi rýchlo. Času niečo si povedať, poprípade ukázať, bolo menej. Ale svoj účel – odohrať kvalitné zápasy so silnými a skúsenými súpermi – to splnilo,“ povedal na margo podujatia. Nakoľko bol spokojný s hrou svojho tímu, teda výberu Bratislavy? „S trnavským výberom sme prehrali 3:6, keď sme doplatili na nevyužité šance. Za ktoré nás veľmi silný, skúsený a zohratý tím poväčšine hráčov Atletica Trnava potrestal a zvíťazil. S hrou som bol v tomto zápase spokojný, pretože sme skúšali nový systém. Ten sme si veľmi narýchlo ukázali, vysvetlili a chalani sa to snažili preniesť na ihrisko. V niektorých fázach zápasu sa náš systém osvedčil. Myslím, že sa to páčilo aj chalanom. V druhom zápase sme nastúpili proti výberu Brna, kde sme zvíťazili 5:2. Tam sme zmenili systém striedania, kde ostávala základná formácia a striedali sme po jednom – dvoch hráčoch. Čo sa mi veľmi osvedčilo, keďže nám pre bolesti chrbta vypadol Voška. Chalani boli vo väčšom tempe a zahral si každý s každým. V tomto zápase sme spálili množstvo šancí, ktoré nás v konečnom dôsledku nakoniec pripravili o víťazstvo v turnaji,“ vysvetlil nové metódy úspechu aj dôvod, prečo sa tím neposunul ešte vyššie, Erik Szabo. A aké dojmy si z turnaja odnáša? „Viesť takýto výber je pre mňa nová skúsenosť. Chalani ma akceptovali, za čo sa im chcem poďakovať. Vzhľadom na to, že sme mali vo výbere aj nových hráčov a málo času na prípravu, myslím si, že sme to zvládli veľmi dobre. Pevne verím, že nabudúce zvíťazíme (úsmev).“