Banco Devils novým majstrom Slovenska

Novým majstrom Slovenska v malom futbale sa na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali 24. a 25. júna na štadióne FC Petržalka Akadémia, stal tím Banco Devils. Diabli odohrali celý turnaj v ofenzívnom štýle, čo sa im nakoniec vyplatilo a prvýkrát získali majstrovský titul.

Semifinále s ťažkosťami

V semifinále nastúpili seneckí Banco Devils proti bratislavským FC N3M. Bratislavský tím začal semifinále lepšie, keď po góloch Baláža a Piatru viedol 2:0. Druhý polčas však N3M vôbec nezvládli, diabli najskôr gólmi Micsku a Cingela vyrovnali a neskôr zásahmi Maršovského a Cingela otočili duel vo svoj prospech. Navyše N3M dohrávalo stretnutie bez svojho brankára, ktorý bol nútený zastaviť loptu na ceste do siete mimo pokutového územia a videl červenú kartu.

Unavená FC Letka nestačila na Papalalulu

Druhé semifinále odohral minuloročný víťaz Majstrovstiev Slovenska FC Letka proti tímu Papalalulu. Hráči FC Letka na ihrisku pôsobili ako keby im po namáhavom štvrťfinálovom súboji proti Globosu došli sily, čo súperovi iba vyhovovalo. Navyše, Papalalulu sa v prvom polčase gólom Marka dostali do vedenia, čo bola doslova voda na mlyn pri ich štýle hry. Papalalulu sú totiž tím, ktorý rád drží loptu a súpera stojí extrémne veľa síl získať ju späť do svojej moci. Táto skutočnosť sa nakoniec prejavila aj na konečnom výsledku, bratislavský tím Papalalulu zvíťazil 4:0 a ukončil nádej Letiek na obhajobu titulu. Strelecky sa znova darilo Bohuslavovi, ktorý po štyroch góloch v štvrťfinále proti Atleticu tentokrát napol sieť dvakrát.

Bronz pre FC N3M

Súboj o 3. miesto bol dlho nerozhodný, na prvý zásah Belošica z N3M odpovedala Letka gólom Záčika. Druhý polčas začali lepšie N3M, po presných strelách Piatru a Baláža viedli N3M už 3:1. Šance Letky na bronzové medaily zvýšil Beňo, no pri záverečnej powerplay stratil posledný z letcov loptu a Baláž ju aj za cenu žltej karty za nešportové správanie poslal v sklze hlavičkou do siete. Z tretieho miesta sa tak tešili FC N3M, obhajca titulu FC Letka sa musel uspokojiť so štvrtým miestom.

Výborný futbal na oboch stranách

Vysokú teplotu, ktorá dávala tímom zabrať počas celého šampionátu, vystriedal v súbojoch najlepšej štvorky dážď, ktorý vyvrcholil práve v čase finálového vyvrcholenia celých majstrovstiev. Ani ten však nezabránil najlepšej dvojici turnaja ponúknuť televíznym divákom i priaznivcom na tribúne skvelé predstavenie.

Finále prinieslo množstvo akcií a súbojov na oboch stranách, viaceré skvelé zákroky brankárov a nakoniec aj góly. O ten prvý sa postaral Chovanec v drese Papalalulu, hráči bratislavského tímu sa však z neho dlho netešili, ešte pred prestávkou vyrovnával Mucska.

V úvode druhého dejstva sa navyše presadil aj Mráz a hráčom Papalalulu nezostávalo nič iné ako len riskovať. Viackrát sa dostali aj do nebezpečného zakončenia, brankár Banco Devils bol ale v týchto chvíľach doslova neprekonateľný. Naopak, Senčania hrozili z rýchlych brejkov a po jednom z nich zvýšil ich náskok Fúzik. Keď tesne pred koncom pridal ďalší gól diablov Kocka, bolo o novom majstrovi rozhodnuté.

Papalalulu a Banco Devils nastupujú na finálový zápas

Majstrovský tím Banco Devils s trofejou pre víťaza Majstrovstiev Slovenska v malom futbale.

Vo finále predviedli oba tímy atraktívny futbal.

Najlepší hráč turnaja: Martin Jurkemik (Papalalulu)

Najlepší brankár: Kristián Šlahor (FC N3M)

Najlepším strelcom turnaja sa stal Dominik Rolinec z tímu 1. FC Pažiť SG, cenu prevzal vedúci mužstva PSG